Het VIBA Café op 1 oktober staat in het teken van verduurzaming van de bestaande bouw met biobased materialen naar een gezond en comfortabel binnenklimaat.
Bastiaan van de Kraats (1978 – Apeldoorn – 1m98 Architecten) is architect (TU Delft) en bespeurde bij zichzelf tijdens de opleiding een grote interesse voor het omgaan met oude panden. Na bij een aantal bureaus te hebben gewerkt, richtte hij in 2008 zijn eigen restauratie-architectenbureau op. Het eerste project was de herbestemming van de Cereol-fabriek te Utrecht.
Bestaande panden hergebruiken is duurzaam, maar het kan nog beter: in 2022 heeft hij zich geschoold tot Bouwbioloog via het Duitse Institut für Baubiologie + Nachhaltigkeit IBN. Deze kennis over gezond bouwen gebruikt hij graag om tot een betere balans tussen mens, gebouw en planeet te komen. In de restauratie / bestaande bouw betekent dit onder meer de toepassing van natuurlijke isolatiematerialen en aandacht voor een gezond binnenklimaat.
Bastiaan sloeg in 2025 de handen ineen met Edzard Prent, bekend van het detailboek ‘Warme jas voor oude woonhuizen’, onder de bestaande naam 1m98 architecten. Het kantoor (8 personen) is gevestigd in Oosterbeek. Bastiaan neemt momenteel als restauratie-architect zitting in de Commissie Ruimtelijke Kwaliteit van Amsterdam en woont in Arnhem.